Jak przygotować projekt graficzny do druku?

Zachowanie wysokiej jakości nadruku to najistotniejszy element podczas wykonywania nadruków na tekstyliach. Koszulki z własnym nadrukiem, ale także wszystkie inne produkty i materiały będą się prezentowały w oczekiwany sposób, jeśli otrzymamy grafikę o minimalnych wymiarach 1500x1500px.

Zalecamy jednak przygotować grafikę w 300 DPI plus profil kolorów CMYK. Jeśli chodzi o druk koszulek i bluz i pozostałej odzieży, zalecany rozmiar plików graficznych to 3000x4000px w 300 DPI w formacie JPG lub PNG. Pamiętajmy, że im lepsza jakość grafiki, tym nadrukowana grafika, czy zdjęcie będzie lepiej wyglądać na materiale czy innym naszym produkcie. Po dokonaniu zakupu możesz nam również przesłać wraz z numerem swojego zamówienia pliki przygotowane do druku np. w formacie PDF.

Jakie formaty plików przyjmuje kreator koszulek?

Kreator koszulek obsługuje pliki w formatach JPG, GIF i PNG o maksymalnej wadze 10MB. Z takich właśnie plików wykonujemy nadruki na odzieży oraz wszystkich innych dostępnych w naszym kreatorze produktach.

Czy jest możliwe przesłanie grafiki z przezroczystym tłem?

Istnieje taka możliwość, kreator uwzględnia grafikę z przezroczystością w formacie PNG i GIF, dlatego zachęcamy do tworzenia projektów graficznych z przezroczystym tłem.

Co w przypadku jeśli tło nadruku jest takie same jak kolor koszulki?

W takim wypadku zawsze usuwamy takie tło, aby uzyskać oczekiwaną jakość produktu finalnego. Prostymi słowy, nie ma możliwości wykonania nadruku z czarnym tłem na koszulce koloru czarnego.

Czy mogę po dokonaniu zakupu przesłać pliki wektorowe do druku?

Tak, aby uzyskać najlepszą jakość wydruku można na nasz adres mailowy przesłać pliki PDF, TIFF, AI wraz z numerem swojego zamówienia.