Jak przygotować projekt graficzny do druku?

Zachowanie wysokiej jakości nadruku to najistotniejszy element podczas wykonywania nadruków na tekstyliach. Koszulki z własnym nadrukiem, ale także wszystkie inne produkty i materiały będą się prezentowały w oczekiwany sposób, jeśli otrzymamy grafikę o minimalnych wymiarach 1200x1200px.

Zalecamy jednak przygotować grafikę w 300 DPI plus profil kolorów CMYK. Jeśli chodzi o druk koszulek i bluz Full Print, minimalny zalecany rozmiar plików graficznych to 2000x2000px w 300 DPI w formacie JPG lub PNG. Pamiętajmy, że im lepsza jakość grafiki, tym nadrukowana grafika, czy zdjęcie będzie lepiej wyglądać na materiale czy innym naszym produkcie.

Jakie formaty plików przyjmuje kreator koszulek?

Kreator koszulek obsługuje pliki w formatach JPG, GIF i PNG o maksymalnej wadze 10MB. Z takich właśnie plików wykonujemy nadruki na odzieży oraz wszystkich innych dostępnych w naszym kreatorze produktach.

Czy jest możliwe przesłanie grafiki z przezroczystym tłem?

Istnieje taka możliwość, kreator uwzględnia grafikę z przezroczystością w formacie PNG i GIF, dlatego zachęcamy do tworzenia projektów graficznych z przezroczystym tłem.

Co w przypadku jeśli tło nadruku jest takie same jak kolor koszulki?

W takim wypadku zawsze usuwamy takie tło, aby uzyskać oczekiwaną jakość produktu finalnego. Prostymi słowy, nie ma możliwości wykonania nadruku z czarnym tłem na koszulce koloru czarnego.

Czy mogę po dokonaniu zakupu przesłać pliki wektorowe do druku?

Tak, aby uzyskać najlepszą jakość wydruku można na nasz adres mailowy przesłać pliki PDF, TIFF, AI wraz z numerem swojego zamówienia.